środa, 6 marca 2013

Kocham moich dziadków!

Nie potrafię okazywać uczyć. D, Dziewczynkom owszem,mówię im że ich kocham i to często ale innym członkom rodziny? Nie potrafię. Mojemu ojcu ostatni raz powiedziałam,że go kocham w 2007 roku po kłótni i tylko dlatego,że On mi to powiedział pierwszy. Mamie? Napisała mi sms-a że mnie kocha gdy rodziłam Zuzię,odpisałam jej to samo.
Ciężko mi jest mówić "Kocham". 
W poniedziałek mój dziadek miał ciężki dzień. Kłócił się z babcią, wymyślał różne niestworzone i mało istotne problemy. Jest już starszym człowiekiem i ma prawo do swoich dziwactw.
Ale gdy powiedział,że czuję się niepotrzebny a babcia go wyśmiała nie wytrzymałam. Powiedziałam
"Jak jesteś nikomu niepotrzebny? Mi jesteś niepotrzebny? Jesteś mi potrzebny! Jesteś moim dziadkiem! Potrzebuję Cię!" Widziałam jego wyraz twarzy, aż mu się oczy zaszkliły a ja poczułam ulgę. Powiedziałam to! Powiedziałam mu jak bardzo go potrzebuję mimo że na co dzień tego nie okazuję. Moi rodzice,rodzeństwo nie potrafią rozmawiać z dziadkami. A ja widzę jak bardzo potrzebują rozmowy,bliskości... Szczególnie dziadek. Zawsze gdy ma okazję stara się chwycić mnie za rękę... 
Chciałabym go mocno przytulić ale nie potrafię. Boję się. Odrzucenia? Wyśmiania?
Sama nie wiem i tak bardzo dużo wysiłku kosztowało mnie poniedziałkowe wyznanie.
Powiem szczerze. Nie wyobrażam sobie życia bez moich dziadków! Kocham ich z całego serca i mam nadzieję,że jeszcze bardzo bardzo długo będę mogła cieszyć się ich obecnościa tutaj. Może się kłócimy,może nie zawsze jest kolorowo ale bez nich nie wyobrażam sobie życia.

2 komentarze:

  1. Nieumiejętność okazywania miłości to powszechny problem; smutne, niestety...

    OdpowiedzUsuń
  2. Starsi ludzie jak dzieci, potrzebują akceptacji, uwagi i miłości. Dzieci, dlatego że wielu rzeczy nie rozumieją a akceptacja i miłość pozbawia je lęku przed czymś nowym i nieznanym. One czują że jest ktoś kto je chroni. Starsi ludzie potrzebują miłości i akceptacji bo lękają się że już nie wiele czasu im zostało. Starsi ludzie są piękni, warto im to mówić, trzeba ich kochać. Uważam ze to co powiedziała Pani dziadkowi, było wspaniałe. Nie trzeba się tego wstydzić, trzeba być z tego dumnym. To piękne że są ludzie tacy jak Pani, którym dziadkowie są potrzebni!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo Ci dziękuję za komentarz:)
Jeśli jesteś tu pierwszy raz zostaw swój adres napewno Cię odwiedzimy:)
Obraźliwe komentarze będą natychmiast usuwane.